دانلود تحقیق نحوه انتخاب یک مادربرد 10 ص-50447385

با هزینه ای اندکی شما میتونید فایل (نحوه انتخاب یک مادربرد 10 ص) را تهیه کنید. قسمتی از متن : 1 نحوه انتخاب یک مادربرد نحوه انتخاب یک مادربرد انتخاب مادربرد ، يکی از تصميمات مهم در زمان تهيه و يا ارتقاء يک کامپيوتر است .انتخاب فوق ، علاوه بر تدانلود تحقیق نحوه انتخاب یک مادربرد 10 ص|50447596|rain-water|دانلود,تحقیق,نحوه,انتخاب,یکمادربرد,10ص
در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان دانلود تحقیق نحوه انتخاب یک مادربرد 10 ص را مشاهده می نمایید.

با هزینه ای اندکی شما میتونید فایل (نحوه انتخاب یک مادربرد 10 ص) را تهیه کنید.

قسمتی از متن :‏1


‏نحوه انتخاب یک ‏مادربرد


‏نحوه انتخاب یک ‏مادربرد‏


‏انتخاب مادربرد ، يکی از تصميمات مهم در زمان تهيه و يا ارتقاء يک کامپيوتر است .انتخاب فوق ، علاوه بر تاثير مستقيم بر عملکرد فعلی سيستم ، بيانگر انعطاف سيستم در زمان ارتقاء نيز می باشد .‏ قابليت های فعلی يک کامپيوتر و پتانسيل های ارتقاء آن در آينده ، جملگی به نوع مادربرد انتخابی بستگی خواهد داشت . امروزه بر روی مادربردها ، پورت های پیشرفته ای نظیر( Fireware(IEEE‏ 1394و یا USB 2.0‏ و حتی کارت های ( تراشه ) صدای شش کاناله و کنترل های RAID‏ وجود داشته که می توان از آنان در زمان ارتقاء سیستم‏ ‏ و بدون نياز به نصب امکانات جانبی ديگر ، استفاده بعمل آورد.


درزمان انتخاب یک مادربرد همواره سوالات متعددی در ذهن تهیه کننده ( خريدار ) مطرح می گردد: مادربردها چگونه با يکديگر مقايسه می گردند؟ پارامتر‏ها ی سنجش و وزن هر کدام چیست؟ (‏پردازنده ها ، نوع تراشه ها ، نحوه ارتباط با دستگاههای ذخیره سازی ). معيار انتخاب یک مادربرد چیست ؟ Chip set‏ های يک مادربرد بيانگر چه واقعيت هائی می باشند ؟ امکانات یک مادربرد چه تاثیراتی را در حیات فعلی و آتی سيستم بدنبال خواهد داشت؟ميزان کارایی و کيفيت یک سیستم تا چه میزان وابسته به پتانسیل های مادربرد می باشد ؟ موارد فوق ، نمونه سوالاتی است که‏ ‏ در زمان انتخاب يک مادربرد در ذهن تهيه کنندگان‏ ‏ مطرح می گردد. در این مقاله قصد داریم به برخی از پرسش های متداول در زمینه انتخاب یک مادربرد پاسخ داده و از این رهگذر با ضوابط و معيارهای انتخاب صحيح يک مادربرد بيشتر آشنا شويم .


‏3


‏جایگاه مادربرد


‏مادربرد ، پردازنده و حافظه‏ ‏سه عنصرحیاتی در کامپیوتر بوده که در زمان انتخاب‏ ‏مادربرد، سرنوشت پردازنده و حافظه نیز بنوعی رقم خواهد خورد.انتخاب مناسب یک مادربرد از جمله تصمیمات مهمی است که دامنه آن گريبانگير تجهيزات سخت افزاری ديگر نيز خواهد شد. انتخاب یک مادربرد قديمی و از رده خارج ( ولو اینکه در حال حاضر پاسخگوی نیازها و خواسته ها باشد ) می تواند زمينه بروز مسائل متعددی در ارتباط با‏ ‏ارتقاء و افزايش توان عملياتی کامپيوتر در آينده‏ ‏ را بدنبال داشته باشد . فراموش نکنيم ما کامپيوتر را نه بخاطر خود بلکه بخاطر اجرای برنامه ها ( در حال حاضر و آينده )‏ ‏ تهيه می نمائيم .


‏ویژگی ها ی مهم


‏از مهمترین ویژگی های مرتبط با مادربرد، می توان به موارد زیر اشاره نمود :


Chip Set‏ مادربرد ، عملياتی حياتی و مهم نظير روتينگ داده از هارد ديسک به حافظه و پردازنده را انجام و اين اطمينان را بوجود می آورد که تمامی دستگاههای جانبی و کارت های الحاقی ، قادر به گفتگو ( ارتباط ) با پردازنده می باشند . تولید کنندگان مادربردها ، با افزدون چیپ ست های متفاوت بر روی مادر برد تولیدی خود نظير کنترلر RAID‏ و پورت های Fireware‏ ، قابليت ها ی مادربرد توليدی خود نسبت به ساير محصولات مشابه را نشان می دهند .


چیپ ست های موجود بر روی یک مادربرد ، باعث اعمال محدودیت در رابطه با انتخاب نوع پردازنده ، حافظه‏ ‏ و ساير تجهيزات جانبی ديگر نظیر کارت گرافیک ، کارت صدا و پورت های USB 2.0‏ می گردد. ( برخی از امکانات فوق نظير کارت صدا ، می تواند بعنوان پتانسيل های ذاتی همراه مادربرد ارائه گردد).


تصاویری از چند صفحه نخست فایل :
توجه فرمایید بدلیل تهیه ی تصویر با نرم افزار های خارجی متن نمایش داده شده در تصاویر ممکن است دارای اشکالاتی در نمایش برخی حروف باشد که در فایل اصلی بدون مشکل استمطالب دیگر:
📚پنوماتیک📚پورت موازي و استفاده از آن در پروژه‌ها 15 ص📚پول الكترونيك📚پی کنی📚پياده سازي CU 8 ص📚پیامبر از دیدگاه علی (ع)📚پیامهای قرآن 15 ص📚پیدایش اینترنت📚پیدایش حیات📚پيدايش علم شيمي و بعضي اصطلاحات آن📚پیر لوئیجی نروی و کاربرد ریاضی در معماری📚پیش بینی سرعت و جهت بادهای فرساینده در ایران 22 ص📚پيش نيازها و الزامات توسعه صادرات صنعتي 21 ص📚پیشینه علم 20 ص📚پيكره تراشي و پيكره سازي در نخستین سالهای سده بیستم📚پیوند زدن 19 ص📚پــيوندهــاي شـيـميـايـي📚تاثیر تکنولوژی اطلاعات بر مدیریت مجموعه در کتابخانه ها و همچنین روی نقش کتابداران 26 ص📚تأثير سازنده اينترنت بر اخلاق كاربران 22 ص📚تاثير سواد والدين در پيشرفت تحصيلي وعلمي دانش آموزان 11 ص📚تأثیر عنصر سولفور، مواد ریز مغذی، فسفر، کلسیم، منیزیم و پتاسیم بر رشد prosopis alba در خاکهای با PH بالای آرژانتین 9 ص📚تاثیر فرهنگ بازارایابی📚تاثیر لیزوزیم روی میکروارگانیزم های گرم مثبت کشته شده با حرارت 28 ص📚تاثير موسيقي در ورزش 23 ص📚تاثير ورزش بر افسردگي 15 ص