دانلود پاورپوینت دستگاه گوارش 9 اسلاید-40106640

قسمتی از محتوی ورد تعداد اسلاید : 9 صفحه دستگاه گوارش زمانی كه شما غذایی را می بینید ، بو می كنید و یا حتی در انتظار خوردن یك شیرینی پای سیب در حال پخته شدن هستید ، ترشح بزاق دهان و اسید معده شروع می شود. قبل از اینكه تكه ای از پای سیب را بخورید ، سیدانلود پاورپوینت دستگاه گوارش 9 اسلاید|40106851|rain-water|دانلود دستگاه گوارش 9 اسلاید,تحقیق دستگاه گوارش 9 اسلاید,مقاله دستگاه گوارش 9 اسلاید,دستگاه گوارش 9 اسلاید
در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان دانلود پاورپوینت دستگاه گوارش 9 اسلاید را مشاهده می نمایید.

قسمتی از محتوی ورد

تعداد اسلاید : 9 صفحه

دستگاه گوارش زمانی كه شما غذایی را می بینید ، بو می كنید و یا حتی در انتظار خوردن یك شیرینی پای سیب در حال پخته شدن هستید ، ترشح بزاق دهان و اسید معده شروع می شود.
قبل از اینكه تكه ای از پای سیب را بخورید ، سیستم گوارشی تحریك و آماده فعالیت می شود.
بعد از ورود اولین تكه شیرینی به داخل دهان، بسیاری از قسمت های سیستم گوارشی به طور اتوماتیك و به دنبال هم شروع به فعالیت می كنند.
1 بعد از ورود اولین لقمه غذا به داخل دهان ، غدد بزاقی شروع به ترشح بزاق می نمایند تا غذا در حین جویدن نرم شود.
بزاق به مقدار روزانه حدود 1 لیتر ، توسط سه جفت غدد بزاقی و تك سلو لیهای پراكنده در سطح دهان ترشح می شود.
غدد بزاقی شامل یك جفت غدد بناگوشی ، یك جفت تحت فكی و یك جفت زیر زبانی می باشند.
در حالی كه طعم شیرین پای سیب حس می شود و دندان ها آن را خرد می كنند ، زبان نیز بزاق را با ماده غذایی مخلوط می نماید.
این عمل باعث می شود تا پای سیب ، نرم، مرطوب و به شكلی قابل بلعیدن در آید.
2 دهان و غدد بزاقی هنگامی كه پای سیب قورت داده می شود، ماهیچه های گلو و دهان آن را به سمت بالای مری حركت می دهند.
بلع مروی به وسیله امواج دودی اولیه و ثانویه انجام می شود.
ماهیچه های مری با ایجاد حركات موجی موجب راندن غذا به طرف معده می شوند كه به این فرآیند حركات دودی گفته می شود.
در انتهای مری دریچه ای به نام دریچه تحتانی مری قرار دارد كه قبل از رسیدن غذا به انتهای مری باز می شود تا غذا به راحتی وارد معده شود و پس از عبور غذا این دریچه منقبض می شود تا مانع بازگشت غذا از معده به مری شود.
3 مری بعد از ورود غذا به معده، معده با ماهیچه های قوی خود شروع به هضم بیشتر غذا می كند.
شیره معده كه غنی از اسید و آنزیم است از غدد موجود در دیواره معده ترشح می شود.
امواج دودی معده سبب مخلوط سازی محتویات معده می شوند و به این ترتیب شیره های گوارشی و غذای جویده شده با هم مخلوط می شوند.
پس از آن كه غذا كاملا با ترشحات معده آمیخته شد ، مخلوطی به نام كیموس به دست می آید.
با هر انقباض و حركت موج دودی ، مقدار بسیار كمی از كیموس (غذای نیمه گوارش یافته ) به سمت دریچه خروج معده و ابتدای روده كوچك (دوازدهه) می رود و بقیه كیموس برای هضم بهتر در معده باقی می ماند تا به تدریج از معده خارج شود.
4 معده لوزالمعده یكی از غدد بسیار مهم دستگاه گوارش است كه ترشحات خود را از طریق مجرایی به دوازدهه می ریزد.
لوزالمعده آنزیم های گوارشی را ترشح می كند كه موجب شكستن پروتئین ها، كربوهیدراتها و چربی ها می شود.
همچنین هورمون های انسولین و گلوكاگون كه به كنترل قند خون (گلوكز) كمك می كنند، در لوزالمعده تولید می شود.
كبد اعمالی مانند ذخیره مواد غذایی، تصفیه كردن و فرآوری مواد شیمیایی در غذا و تولید صفرا (محلولی است كه به هضم چربی ها و زدودن مواد زائد كمك می كند) را به عهده دارد.
كیسه صفرا، صفرا را نگهداری می كند.
هنگامی كه غذای چرب وارد دوازدهه می شود، كیسه صفرا منقبض شده و باعث جریان یافتن صفرا از مجاری صفراوی به میان روده كوچك می شود.
5 لوزالمعده (پانكراس)، كبد و كیسه صفرا روده كوچك از سه قسمت دوازدهه


مطالب دیگر:
بررسی اقتصادی دو نرخه کردن قیمت بنزینبررسی کاشت و داشت و برداشت گیاه یونجه و آفات يونجهگزارش كارآموزى در دفتر فنى امين ابهرنگاه اجمالی به ازدواج و بررسی معایب و محاسن ازدواجبررسي اطفال مبتلا به هوچكين در بيمارستان شهداي تجريشبررسی علل و عوامل و میزان طلاق در بین دانشجویان دانشگاههاخرید و دانلود پاورپوینت: مدیریت انبارداریبررسی اجزاء و ساختمان آسانسور و مراحل نصب آسانسوربررسی تبدیل آهن به فولاد و کاربرد فولاد و نقش ناخالصی ها در آهنبررسی جایگاه حق و عدل در دادرسی اسلامیپیشینه تحقیق در خصوص شیوع بیماری افسردگی در میان دانشجویانبررسی جایگاه حق‌ و عدالت‌ در انديشة‌ استاد مطهري‌بررسی سازه هاي بتني فوم بتن و بتن ا ليافيمشاوره شغلی و عوامل موثر در کار کردنبررسی تاریخچه علم روانشناسي و نظريه شخصيت‌گرايانه و طبيعت‌گرايانهيادگيري و تاثیر فناوري بر نقش معلم در کلاس و روش تدريسبررسی انواع حشرات و گروه بندی حشرات و حشرات نفتی و مقاومت حشرات به سمومبررسی تاثیر اینترنت بر تبلیغات و مدلهای تبلیغات اینترنتیپروژه رشته نقشه کشی صنعتی نقشه کشی در سیستم های مخابراتیآشنایی با اجزای غیر فعال مدار و وسایل مورد استفاده در آزمایشگاه مدار الکتریکی ١معماري سيستم‌ها و مقايسه با مهندسي سيستم‌ها و متدولوژي معماري سيستم‌هامقاومت مصالح و طبقه بندی پلها از نقطه نظر سیستم مقاومت مصالحمديريت حقوق و دستمزد منابع انساني جذب گزينش انگيزش سيستم پاداشبررسی اکولوژی درخت انگور و فیزیولوژی رشد و نمو انگوررشته کارشناسی تغذیه و جایگاه و نقش دفتر بهبود تغذیه جامعه در نظام بهداشتی کشور