تحقیق در مورد بيماريهاي دستگاه گوارش (مري)-39016380

قسمتی از متن: مري و بيماري هاي آن دستگاه گوارش (GI) از دهان شروع مي شود كه مري بعد از آن قرار گرفته است. مري ارتباط دهنده دهان و معده است، كه معده اولين جاي هضم غذا است. لذا كار آن انتقال غذا از دهان به معده است. مري به 2طريق انجام وظيفه مي كند 1- Paتحقیق در مورد بيماريهاي دستگاه گوارش (مري)|39016591|rain-water|مقاله در مورد بيماريهاي دستگاه گوارش (مري),تحقيق درباره بيماريهاي دستگاه گوارش (مري),پاورپوينت بيماريهاي دستگاه گوارش (مري),پروژه بيماريهاي دستگاه گوارش (مري)
در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان تحقیق در مورد بيماريهاي دستگاه گوارش (مري) را مشاهده می نمایید.

قسمتی از متن:
مري و بيماري هاي آن
دستگاه گوارش (GI) از دهان شروع مي شود كه مري بعد از آن قرار گرفته است. مري ارتباط دهنده دهان و معده است، كه معده اولين جاي هضم غذا است. لذا كار آن انتقال غذا از دهان به معده است.
مري به 2طريق انجام وظيفه مي كند 1- Passiv (غيرفعال)  كه با استفاده از نيروي ثقل انجام مي شود. 2- active (فعال)  در شرايط غيرايستاده (مثل خوابيدن)- در بعضي از شرايط اين وظيفه active مري بيشتر مشاهده مي شود و آن در شرايط استفراغ است كه به هر صورت محتويات GI بايد خارج شود و به بيرون هدايت گردد. لذا مري يك عضو passive نيست بلكه active است.
مري از محاذاتC7 شروع شده سپس از مرياستن خلفي عبور كرده و در محل هياتوس ديافراگماتيك در محاذات T10 وارد شكم شده و به معده وصل مي شود. پس از لحاظ practical و عملكردي مري طولي حدودcm40 را اشغال كرده كه25cm آن فقط مربوط به مري است و15cm بقيه فاصله اي است كه از دندان ثنايا يا داخل دهان تا شروع مري است. نكته عملي اين مطلب آن است كه زماني كه مي خواهيم براي مريض (Nace gastric tube) Ng Tube بگذاريم بايد لوله را از دهان و مري عبور دهيم تا در معده قرار گيرد كه بايد 2 سانتي متر پايين تر از انتهاي مري قرار گيرد كه بايد سر مريض را Hyper extent كنيم و سپس از دندان ثناياي تحتاني تا2cm زير زائده زايفوئيد فاصله را حساب كنيم اين طولي است كه مي توان Ng Tube مؤثر گذاشت. چنان چه اين طول كوتاه تر از اين باشد لوله داخل مري،‌و اگر بزرگتر باشد در قسمت هاي تحتاني تر معده كه محل ذخيره نيست قرار مي گيرد در حالي كه هدف از NgT وصل كردن خارج معده به محل ذخيره معده است (ان شاء الله وقتي وارد بخش شديد اين مطلب را بهتر درك خواهيد كرد).


مطالب دیگر:
بررسی شركت صنايع كاشي و سراميك الوند و محصولات و تشکیلات آنبررسی محصولات لبنی می ماس و تولید و استاندارد و کنترل کیفیت آنهاگزارشي كلي از خط توليد كارخانه كاشي صبا و مراحل و ابزار آنبررسی یونیکس و مزایا و وظایف و ارتباطات آنبررسی مبدلهاي حرارتي نيروگاهي و تأسيسات حرارتي برودتيبررسی بيمارستان امام حسين (ع) و بررسی مفاهیم مدیریت و سازمان و منابع انسانیبررسی مراحل ساخت ساختمانبررسی آسانسور و تاریخچه آن و نصب، راه اندازي و طراحي آسانسوربررسی شرکت تهران دارو و آزمايشگاه و آزمایشهای كنترل كيفيتبررسی مراحل ساخت یک سازه و اجرای ستونها و دیوار برشی و اجرای سقفبررسی گاوداری و بخشها و فعالیتها و بازار آنبررسی تعميرات موتور پرايدبررسی گاو و گاوداری و تاریخچه و فعالیتهای آنبررسي نحوه حسابداري سرمايه‌گذاري‌ها در شركت‌هاي سرمايه‌گذاريبررسی شركت تـوليدي قند شيروان و بررسی سیستم حقوق و دستمزد آنبررسی مراحل ریسندگی و بافندگیبررسی گیاه پزشکی و انواع ویروسها و بیماری گیاهانبررسی کارگاه قالب سازی و تراشکاری و ابزار آنبررسی مواد شيميايي مورد استفاده در ساخت قطعات فلزي در صنعت خودروسازيبررسی آسانسور و اجزا و نصب‌ و راه‌ اندازي‌ آنبررسی واحد تولیدی شرکت فرآورده¬های غذایی هلیانه و مراحل تولید و کارکنان و وظایف آنهابررسی دستگاه مانیتور و فرآیند مونتاژ و تولید آنبررسی ساختار و شرح کار ماشين دايکاستبررسی كمك فنر و ساختار و شیوه کارکرد آنبررسی ماشين هاي صفحه تراش و برریب ساختمان ، انواع ، طريقه تنظيم و عمليات مختلف آنها