پاورپوینت دستگاه گوارش وبیماریهای آن-31019106

دانلود پاورپوینت با موضوع دستگاه گوارش دارای 363 اسلاید و با فرمت pptx و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد. تعداد اسلاید : 363 اسلاید فرمت فایل: پاورپوینت ppt و قابل ویرایش آماده برای : ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس قسمتیپاورپوینت دستگاه گوارش وبیماریهای آن|31019317|rain-water|دانلود پاورپوینت با موضوع دستگاه گوارش,پاورپوینت با موضوع دستگاه گوارش,پاورپوینت دستگاه گوارش,پاورپوینت, دستگاه گوارش
در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان پاورپوینت دستگاه گوارش وبیماریهای آن را مشاهده می نمایید.

دانلود پاورپوینت با موضوع دستگاه گوارش
دارای 363 اسلاید و با فرمت pptx و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد.

تعداد اسلاید : 363 اسلاید
فرمت فایل: پاورپوینت ppt و قابل ویرایش
آماده برای : ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس

قسمتی ازمتن اسلایدها :

دستگاه گوارش
بیماری های دستگاه گوارش

مجرای گوارشی یکی از بخش های عمده بدن است که در هضم،جذب،سوخت و ساز غذا دخالت دارد.
مجرای گوارشی در مجموعه ای که حاوی شیره معدی،ترشح هورمون های مختلف از ارگانهای بدن(کبد،کیسه صفرا، پانکراس)و آنزیم های گوارشی می باشد،قرار دارد.
اختلال عملکرد مجرای گوارشی خود بر وضعیت تغذیه ای فرد اثر می گذارد و می تواند منجر به دریافت ناکافی مواد غذایی، کاهش وزن و سوءتغذیه پروتئین-انرژی و دهیدراتاسیون شود.

اختلالات فیزیکی نظیر اشکال در جویدن،اشکال در بلع مثل سرطان مری یا اختلالات عصبی،یا عصبی-عضلانی می تواند هضم غذا را با مشکل روبرو کند. اختلالات ارگانیکی معده نظیر زخم معده،فتق معده،سرطان و التهاب ویا عفونت بافت معدی نیز منجر به اختلال در سیستم هضم می شود. روده بزرگ و کوچک،کبد،کیسه صفرا و پانکراس تمامی در هضم و جذب دخالت داشته و به بیماری های متعددی مستعد هستندکه می تواند منجر به اختلال در مجرای گوارشی گردد.

بیماری های مربوط به مری
الف)دیسفاژی د) ازوفاژیت
ب)رفلاکس ه) تنگی مری
1-تنگی و) اسپاسم مری
2-زخم ز) آشالازی
3-آدنوکارسینوم ح)سرطان مری
ج)فتق هیاتال


مطالب دیگر:
📚ايمنی مواد غذایی📚ايمني در برابر ميکروب ها📚ايمني در كارگاه📚آب درمانی📚آب مصرفي در بتن📚آب والكتروليت📚آب سلول و گیاه تحقیق دانش آموزی📚آب📚آبکاری📚C# 6.0 and the .NET 4.6 Framework📚آبله مرغان📚آبهای زیرزمینی📚آبياری عمومی تعيين نياز آبی گياهان تبخير و تعرق📚آبياری عمومی📚آبياري باراني📚آپانديسيت📚آتش سوزی📚آتشفشان ها📚آثار جریان الکتریکی📚آثار حجاب📚آخرت گرایی📚آداب نزاکت هدیه دادن📚آداب نیکان فارسی هشتم درس ششم📚آداب و نزاکت هدیه دادن📚آدرس گذاری و نام گذاری در کامپیوتر