میگرن-31012483

متشکل از 10 صفحه قابل ویرایش شرح بیماری‌ (Migraine) بیماری است که با سردردهای مداوم و سخت مشخص می‌شود و غالبا با اشکالات زود گذری در جریان خون مغزی و استفراغ همراه است. این بیماری با یک‌ نوع‌ سردرد شدید و ناتوان ‌کننده‌ معمولا در یک‌ طرف‌ سر ، که‌ بهمیگرن|31012694|rain-water|میگرن, پزشکی, مقاله, تحقیق
در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان میگرن را مشاهده می نمایید.

متشکل از 10 صفحه قابل ویرایش

شرح بیماری‌

(Migraine) بیماری است که با سردردهای مداوم و سخت مشخص می‌شود و غالبا با اشکالات زود گذری در جریان خون مغزی و استفراغ همراه است.
این بیماری با یک‌ نوع‌ سردرد شدید و ناتوان ‌کننده‌ معمولا در یک‌ طرف‌ سر ، که‌ به‌ همراه‌ آن‌ علایم‌ دیگری‌ مثل‌ تهوع ‌، استفراغ‌ و مشکلات‌ بینایی‌ همراه است. حمله‌ این‌ سردرد می‌تواند 72 - 2 ساعت‌ طول‌ بکشد. حملات‌ ‌ در بعضی‌ از افراد ممکن‌ است‌ بطور هفتگی‌ رخ‌ دهند، در حالی‌ که‌ در بعضی‌ دیگر ممکن‌ است‌ حتی‌ یک‌ بار نیز در سال‌ رخ‌ ندهند.
‌ هر دو جنس‌ را تحت ‌تأثیر قرار می‌دهد، اما در زنان‌ شایع‌تر است‌. همچنین ممکن است ارثی باشد. بیماری در حوالی سنین بلوغ شروع شده و در میانسالی از نظر شدت و دفعات تکرارش کاهش می‌یابد. حملات بیشتر صبحها شروع شده و علایم اولیه آن تار شدن دید یا ظهور نقاط رنگی در خطوط جلوی چشم است. حملات سردرد چند ساعتی به طول می‌انجامد و پس از خوابیدن بهبود می‌یابد.


مطالب دیگر:
📖تحقیق قانون اساسی دولت موقت📖تحقیق فمینیسم📖تحقیق مفهوم دولت📖تحقیق آزادى اعتصاب📖تحقیق رابطه هوش عاطفي و مهارت هاي ارتباطي مدیران📖پروپوزال رشته مامایی📖تحقیق روانشناسی جرم📖پروپوزال رشته شهرسازی📖تحقیق درباره آدولف هیتلر📖تحقیق بسیج و نقش آن در تربیت دینی📖تحقیق جنگ جهانی دوم📖تحقیق فمنيسم و سياست📖تحقیق فساد اداري📖تحقیق درباره جنگ ایران و عراق📖تحقیق دموکراسی📖پروپوزال رشته مدریت بازرگانی گرایش مالی📖پروپوزال رشته مهندسی مواد گرایش شناسایی و انتخاب مواد مهندسی📖تحقیق فرهنگ‌ سازي در حوزه سياست📖تحقیق صادرات غيرنفتي كشور📖تحقیق سيماي جمعيت كشور📖تحقیق سورئاليسم📖تحقیق راز دیپلماسی فشرده آمریكا علیه ایران📖پروپوزال رشته مدیریت بازرگانی گرايش بین الملل📖تحقیق رقابت آمریكا و انگلیس در ایران و نهضت ملی شدن صنعت نفت و انقلاب صنعتی📖پروپوزال رشته مهندسي كشاورزي گرایش علوم دامي