معرفي روش هاي كنترل آفات وبيوتكنولوژي-31012482

دانلود فایل کامل معرفي روش هاي كنترل آفات وبيوتكنولوژي در قالب فایل word و متشکل از 21 صفحه قابل ویرایش آنچه مسلم است ذخيره فعلي غذا در سطح جهان كافي نيست. در حال حاضر حدود 56 درصد از جمعيت جهان در فقر غذايي به سر مي برند. در كشورهاي توسعه نيافته وضعمعرفي روش هاي كنترل آفات وبيوتكنولوژي|31012693|rain-water|علوم کشاورزی, زراعت, روش هاي كنترل آفات, بيوتكنولوژي,تحقیق, مقاله
در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان معرفي روش هاي كنترل آفات وبيوتكنولوژي را مشاهده می نمایید.

دانلود فایل کامل معرفي روش هاي كنترل آفات وبيوتكنولوژي
در قالب فایل word و متشکل از 21 صفحه قابل ویرایش


آنچه مسلم است ذخيره فعلي غذا در سطح جهان كافي نيست. در حال حاضر حدود 56 درصد از جمعيت جهان در فقر غذايي به سر مي برند. در كشورهاي توسعه نيافته وضعيت وخيم تر است به طوري كه تخمين زده مي شود 79 درصد از جمعيت آنها در فقر غذايي هستند. آنچنان كه از گزارش ها پيداست، برآورده شده است كه ساليانه 15 ميليون انسان بر اثر سوء تغذيه و امراض وابسته به سوء تغذيه در دنيا از بين مي روند و این در حالي است كه ميزان معتنابهي از توليد ساليانه غلات توسط آفت ها و بيماري هاي گياهي و پوسيدگي هدر مي رود.

بااين توضيحات مختصر متوجه مي شويم كه يكي از راه هاي تأمين غذا براي جمعيت روبه رشد جهان جلوگيري از ضايع شدن مواد غذايي و از بين رفتن محصولات كشاورزي توسط آفت ها به معني اعم كلمه است تا تعادل غذا در جهان در وضعيت مناسبتري قرار گيرد.

يكي از مهمترين مسائل مورد توجه انسان در دفع آفات عبارت از حفاظت و نگهداري و حتي تقويت تعادل طبيعي در سيستم هاي زراعي است. براي رسيدن به این هدف كاربرد دشمنان طبيعي، آفات از جمله استفاده از موجودات ذره بيني بيماري زا، مورد توجه قرار گرفته است. در خصوص تعريف كنترل بيولوژيك بين متخصصان امر اختلاف نظر زيادي وجود دارد . با مفهومي جامع تر، كنترل بيولوژيكي پديده اي است طبيعي ناشي از كنش متقابل اجزاي زنده يك زيست بوم در تنظيم جمعيت. با توجه به این مسأله كنترل بيولوژيكي همه عوامل مرگ و مير را در بر مي گيرد كه خود شامل رقابت بين گونه هاي همسان يا متفاوت، تأثير ميزبان هاي مدافع يا مقاوم و نتايج مستقيم يا غير مستقيم حمله موجودات وابسته به سطوح بالاتر غذايي است. كنترل بيولوژيكي كاربردي غالباً مستلزم حفظ منابع طبيعي و تكثير انواع مخصوص موجودات به منظور تنظيم جمعيت گونه هاي نامطلوب و در نتيجه جلوگيري يا كاهش اثرات منفي آنها است.


مطالب دیگر:
📃حسابداري تاييديه سربرگ شركت📃حسابداری مسووليتهای اجتماعی📃حسابداری مدیریت هزینه‌یابی برمبنای فعالیت، ارزیابی متوازن و ارزش افزوده اقتصادی📃حسابداري تكنولوژي جديد در سيستم هاي پرداخت قراردادي بيمارستان ها📃حسابداری پیمانکاری📃حرفه گرائي در حسابداري –ديدگاه فرهنگي در کشورهاي درحال توسعه📃چالشهای فناوری اطلاعات در محیط حسابداری📃جهانی شدن اقتصاد علل و آثار آن📃ثبت رويدادهاي مالي در مدارك و دفاتر حسابداريو بنگاه اقتصادی📃تئوری حسابداری اجتماعی📃تكنيكهاي تحليلي📃تعريف سيستم حقوق و دستمزد📃تعريف سياست مالي و پولي📃ترجمه كشف دنياهاي جديد📃تحلیل و مدیریت ریسک📃تاريخچه سيستمهاي حسابداري📃تأثیر گزارش حسابرسی بر بازده سهام📃مفهوم حسابرسى📃تاثیر گزارش حسابرسی بر بازده سهام2📃تاثیر سود هر سهم بر بازده سهام📃پيوند مديريت استراتژيك هزينه‌ها و مديريت استراتژيك بازاريابي📃پروژه حسابداري📃بیانیه ای از استانداردهای حسابرسی مالی📃بورس اوراق بهادار📃بورس